Skip to content Skip to footer

Kapelusze słomkowe – ponadczasowy trend w modzie!

Kapelusze słomkowe przydają się praktycznie przez całą wiosnę oraz lato, ponieważ gwarantują paniom najwyższy komfort noszenia oraz doskonałą ochronę przed nadmiarem promieni słonecznych. Często panie decydują się również na ich wykorzystywanie wczesną jesienią. Co jeszcze przemawia za takimi kapeluszami, z jakimi stylizacjami oraz akcesoriami warto je łączyć i na jakie modele można je podzielić?

Kapelusze słomkowe – czym konkretnie się wyróżniają? Największe zalety

Kapelusze słomkowe wyróżniają się głównie swoją ponadczasowością. Trudno sobie wyobrazić, że takie kapelusze za kilka lat wyjdą z mody, ponieważ towarzyszom paniom od długiego czasu i raczej nie zanosi się na to, aby w przyszłości miały zalegać na dnie szafy. To idealne uzupełnienie letniej oraz wiosennej stylizacjami. Za omawianymi kapeluszami przemawiają następujące zalety:

  • maksymalna wygoda użytkowania – nawet przez kilka godzin dziennie,
  • wszechstronność zastosowania – na spacer, uroczystość rodzinną, randkę, wyjście ze znajomymi,
  • nienaganny design – połączenie prostoty wykonania i schludności,
  • idealna ochrona przed słońcem i nieprzychylnymi warunkami atmosferycznymi – głowa nie będzie się nagrzewać oraz nadmiernie pocić.

Warto również pamiętać o tym, że takie kapelusze wcale nie należą do najdroższych produktów. Ciekawym pomysłem będzie m.in. kapelusz słomkowy z szerokim rondem, który sprawdzi się w trakcie największych upałów, ponieważ zagwarantuje paniom ochronę przed wiatrem i słońcem. Użytkowniczki mogą liczyć w tym przypadku na odrobinę cienia i komfortu. Kapelusz w stylu boho jest dostępny w kolorze beżowym, ozdobiono go brązową taśmą, muszelkami, frędzlami i warkoczowym splotem, a dodatkowo zastosowana taśma może być swobodnie związana na kokardkę.

Z czym wypadałoby łączyć kapelusze słomkowe? Przydatne porady

Ważną kwestią dla wielu kobiet jest też oczywiście to, z czym konkretnie wypadałoby łączyć kapelusze słomkowe. Na szczęście pod tym kątem wymagające użytkowniczki mają szerokie pole wyboru. Otóż kapelusze w wersji słomkowej świetnie łączą się z/ze:

  • strojami kąpielowymi – jednoczęściowymi lub dwuczęściowymi, jednolitymi lub wzorzystymi,
  • sukienkami plażowymi – zwiewnymi, delikatnymi i kobiecymi, najlepiej w jasnym kolorze,
  • krótkimi szortami – w tym przypadku można postawić na szorty w kolorze czarnym lub granatowym,
  • klapkami lub sandałami,
  • delikatną biżuterią.

Słomkowe kapelusze można ze sobą zabierać na każdą turystyczną wyprawę, chociaż zdecydowanie najczęściej sięga się po nie nad morzem, ale też na terenie hotelowego basenu. Dużą popularnością cieszy się również kapelusz słomkowy z ozdobnym łańcuszkiem w kolorze beżowym. Taśma, którą go obszyto została wykonana z łańcuszka oraz eleganckich perełek, a całość jest uzupełniona koralikami. Zaprezentowany kapelusz zapewni paniom ochronę przed słońcem i wiatrem, będąc jednym z najlepszych wyborów na uroczystość rodzinną organizowaną w przydomowym ogrodzie oraz spacer nadmorską promenadą. Jak widać wybór nie jest łatwy, dlatego kluczową rolę odgrywają w tym wszystkim indywidualne preferencje użytkowniczek.

Leave a comment