Skip to content Skip to footer

Kapelusz damski – najmodniejsze propozycje na lato 2022

Kapelusz damski jest pięknym nakryciem głowy – najmodniejsze są kapelusze lekkie i jasne, pięknie wykonane i dopasowane do potrzeb danej osoby. Mogą być słomkowe lub z materiału, z małym lub dużym rondem. Dla młodych pań dobre są małe kapelusiki z materiału, stylizowane na kapelusze rybackie. Dla pań dojrzałych lepsze są kapelusze słomkowe, zdobione kokardą, z większym rondem lub kapelusze z materiałów w stonowanych kolorach.

Damskie kapelusze mogą być zdobione kratą, paskami, kółkami lub być gładkie, przybierając formę nieco bardziej eleganckich, klasycznych ozdób głowy. Dobiera się je do stroju i nosi się na co dzień w lecie, do pracy, po pracy, na plaży i podczas wszelkich wyjść oraz miłych spotkań towarzyskich.

Gdzie można kupić wygodne i wyjątkowe kapelusze? W sklepie, na bazarze, przez Internet lub zamówić u modystki, która idealnie dopasuje kapelusz do danej osoby.

Kiedy nosi się kapelusz?

W lecie kapelusze nosi się na plaży lub wieczorami. W sprzedaży są kapelusze o główce mającej 12 centymetrów i ośmiocentymetrowym rondzie, wykonane ze słomy, papieru, materiału. Małe kapelusze mają rozmiar 55 cm, średnie – 57 cm, duże – 58 cm, a bardzo duże – 61 cm. Wizytowe kapelusze są zdobione naszytymi perełkami oraz koralikami, czasami wstążeczkami, nieraz elementami pasmanterii. Czerwone, niebieskie, różowe kapelusze pięknie się prezentują, są dopasowane do głowy oraz typu urody. Brunetki powinny nosić czerwone, granatowe lub żółte kapelusze. Blondynki ładnie wyglądają w błękitnych, białych lub czarnych kapelusikach. Kapelusz należy dobrać do typu urody – nie każda pani ładnie się prezentuje w każdym kapeluszu.

Kapelusze dla dzieci oraz dorosłych

W sprzedaży oferowane są kapelusze dla osób w każdym wieku. Można wybrać ładne, efektowne, eleganckie kapelusze na wiele okazji. Na co dzień są to skromne kapelusze, na wieczór mogą być ozdobne, zdobione koralikami i dżetami, delikatne, nieraz z muślinową woalką. Wysoka jakość jest naprawdę istotna, ma znaczenie i sprawdza się znakomicie, jest dobre i ma znaczenie dla wielu osób.

Czapeczka czy kapelusz? Oto jest pytanie

Na plaży o wiele lepiej nosić czapeczki z daszkiem. Są one wygodne, sportowe, mają wysoką jakość oraz są trwałe. Dzieci, młodzież oraz dorośli ładnie się prezentują i pięknie wyglądają w kapeluszach i czapkach. Kapelusze są efektowne, eleganckie, potrafią odmienić każdą stylizację. Można je nosić do spodni, spódnic oraz sukienek. Do kostiumów kąpielowych kapelusz też pięknie się prezentuje. Kostium kąpielowy, pareo do okrywania sylwetki oraz kapelusz są zestawem na wakacje naprawdę obowiązkowym.

Kapelusz ma kilka walorów:

  • zdobi panią i dodaje jej uroku, osłania przed ostrym letnim słońcem
  • pięknie się prezentuje
  • jest doskonałym dodatkiem do ubrań w każdym stylizacji
  • osłania głowę przed słońcem i zabezpiecza ją dobrze
  • chroni przed porażaniem słonecznym

Doskonały kapelusz pięknie się prezentuje. Panowie lubią nosić kapelusze do jasnych garniturów lub codziennych stylizacji modowych, czyli spódnic oraz koszulek czy bluzeczek. 

Leave a comment